PixBlocks – Programowanie Dla każdego !

Aplikacja PixBlocks umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To najprostsze narzędzie do nauki kodowania. PixBlocks to pierwsze kompleksowe środowisko, dostosowane do każdego etapu edukacji informatycznej. Z nami programować może każdy– od dzieci przedszkolnych po studentów. PixBlocks  dostosowany jest zarówno do nauki samodzielnej, jaki i nauki w szkołach. Aplikacja ta, łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe. Zgodna z nową podstawą programową wytycznymi MEN. Została stworzona przez zespół specjalistów z UAM w Poznaniu.

O konkursie

Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Link do rejestracji. – po ukończeniu rejestracji należy pobrać darmową aplikację oraz należy skontaktować się z nauczycielem mgr. L.Kobylińskim w celu dopisania do klasy.

REJESTRACJA

1 lutego – 12 maja godz. 23:59