Międzynarodowy konkurs programistyczny

O konkursie

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowgo, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

HARMONOGRAM

• 09.09 – 24.11 – Rejestracja
  • 16.10 – 24.11 – Ćwiczenia przedkonkursowe
  • 25.11 – 29.11 – Eliminacje
  • 02.12 – Wyniki Eliminacji  (na stronie pixchallenge.org)
  • 05.12 – Półfinały
  • 09.12 – Wyniki Półfinałów (na stronie pixchallenge.org)
  • 12.12 – Gala Finałowa  w Poznaniu
Więcej informacji na stronie konkursu.
0 0 vote